Glauk Konjufca LDK-së: Pse nuk e shkarkuat Hashim Thaçin kur ua shkarkoi ministren tuaj

Ministri i Jashtëm, Glauk Konjufca, ka thënë që LDK nuk po është e sinqertë me arsyen e tentimit për rrëzimin e Qeverisë.

Konjufca ka thënë që nuk është arsye reale shkarkimi i Veliut, shkruan gazeta inFokus.

Konjufca madje ka marrë një shembull, kur Hashim Thaçi sa ishte Kryeministër e shkarkoi nga ministrja Nekibe Kelmendin.

“Pse kur ja u shkarkoi Thaçi Nekibe Kelemendi nuk e rrëzuat Qeverinë, po bëni dallime mes njerëzve tuaj”, ka thënë Konjufca.

Ndërsa, ka shtuar se Veliu edhe para kësaj deklarate godiste Qeverinë ku ishte pjesë edhe ai.

“Kush po e lyp sherrin këtu, mund të ua jap listën e përçdo javshme të goditjeve të Agim Veliut, duke thënë koalicioni nuk e ka të gjatë, kush po e lyp rrëzimin e kësaj qeverie, kush po e provokon, nuk ka kurrfarë dileme këtu”, ka thënë Konjufca./Gazeta inFokus/

Related posts

Dhunë dhe masakër mizore ndaj banorëve të Kotlinës

admin

Shkolla në Shqipëri do të hapen vetëm për maturantët

admin

Tërmetet e fuqishme në Kroaci, shënohet viktima e parë

admin

Soni Malaj: Aq shumë kemi ngrënë, vetëm këpucët do na bien fiks

admin

​Heqja e tarifës për lëndën e parë, hynë rreth 150 kamionë nga Serbia

admin

A do ta takojë Isa Mustafa – Kadri Veselin për t’ia kërkuar votat për rrëzimin e Kurtit?

admin