Gashi, Kurtit: S’mund të veprosh krye në vete, ose mundesh – por pastaj shkarkohesh

Lidhja Demokratike e Kosovës i është kundërpërgjigjur kryeministrit Kurti lidhur me akuzat që ky i fundit ka pasur për mocionin e mosbesimit, që sipas tij është bërë për t’i hapur rrugë shkëmbimit të territoreve.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi tha se Kurti në betejën e tij për protagonizëm e ka humbur krejtësisht arsyen, shkruan lajmi.net.

“Ju vetëm i konfirmuat ato që i thash. Në betejën për protagonizëm me presidentin, keni humbur arsyen, mjaft, boll nalu. Mania juaj përfundon këtu, ky parlamentu ju ka zgjedh dhe ky parlament ju largon”, ka thënë Gashi.

Madje Gashi ia citoi edhe disa fjalë Kurtit, mjaft të njohura për publikun.

“Nuk mund të veprosh krye në vete, mundesh, por shkarkohesh. Nuk është Kosova tokë ku ju mund të  ushtroni ambiciet tuaja të sëmuara. Nuk mund të shkohet në teka personale”, tha ai.

/Gazeta inFokus/

Related posts

Kosovë, 10 pacientë në COVID-19 në gjendje të rëndë

admin

​Edhe një tërmet në Zagreb: Qytetarët ikin drejt bregdetit, por atje vendosen në karantinë

admin

“KEMI MBETUR PA LEJE PUNE, PA BUKË DUAM TË KTHEHEMI NË KOSOVË” – MBI 600 QYTETARË TË BLLOKUAR NË KROACI, AMBASADORI KASAPOLLI JEP DETAJET

admin

Kusari-Lila: Ndodhi maskarada politike në mes të luftës me pandeminë

admin

Veseli iu përgjigj ftesës së Thaçit për konsultime për formimin e qeverisë së re të Kosovës

admin

Shkon në 20 numri i viktimave nga Kovid-19 në Shqipëri

admin