Fjalët e mëdha të Fatmir Limajt para rrëzimit të qeverisë

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka deklaruar se kjo qeveri nga fillimi ka qenë qeveri e krizës, dhe është shprehur hapur kundër situatës që ka krijuar politika.

“Vendi i ynë  është në krizë qeveritare dhe sot jemi mbledh këtu për ti dhen një epilog kësaj situate politike”

Limaj u shpreh se qeveria po rrëzohet përshake të mos unifikimit, shkruan Gazeta inFokus.

Qeveria e ka rrëzuar veten sepse ka munguar bashkëpunimi i partnereve të qeverisë, dhe si e tillë duhet të shkojë”

Limaj ka deklaruar se nuk është koha të ndahemi kush është me Evropën e kush me Amerikën  që sipas tij Kosova ka nevojë edhe për Evropën edhe për Amerikën. /Gazeta inFokus/

Related posts

Nga 1 prilli Serbia ka importuar në Kosovë produkte në vlerë rreth 12 milionë euro

admin

Nisja e dialogut me Serbinë, këshilltari i Kurtit paralajmëron rezistencë

admin

Kuçi thotë se ndryshe raportohet në media, e ndryshe flet qeveria për situatën sociale në Kosovë

admin

Kadri Veseli tallet me Agim Bahtirin, e quan palaço

admin

Qeveria akuzohet se po lë punëtorët e sektorit privat pa rroga

admin

Shpend Ahmeti i bën thirrje qeverisë që të rishikojë kufizimin e qarkullimit

admin