Filipçe: Mbani 2 metra distancë kur komunikoni me njerëz ose shkoni në market

Ministri i shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në facebook ka porositur qytetarët që të mbajnë distancë prej 2 metrave kur flasin me njëri tjetrin dhe kur shkojnë në market. Vetëm në këtë mënyrë sipas tij do të parandalojmë përhapjen e virusit.

“Qytetarët në kohën e inkubacionit, mund të jenë bartës të virusit dhe të mos jen në dijeni për këtë. Derisa keni simptoma, mos u afroni tek të moshuarit të cilët janë në rrezik më të madh nga ky virus”, ka shkruar Filipçe.

Related posts

Deskoska: Të shfuqizohet financimi i partive politike për këtë vit

admin

Ora policore gjatë uikendit nga 16:00 deri në orën 05:00, për të gjithë qytetarët

admin

Komunikacioni në mbarë vendin po zhvillohet nëpër rrugë kryesisht të thata

admin

Bekteshi: U tha, u bë, ska ulje të rrogave për administratën

admin

Shënohet edhe viktima e tretë nga Koronavirusi në Maqedoni, vdes gruaja që ishte në respirator

admin

Nga e mërkura qytetarët e Kumanovës, Tetovës dhe Prilepit nuk guxojnë të lëvizin pa maska, në të kundërtën do të gjobiten

admin