Ekskluzive: Shkarkohet KURTI

Albin Kurti eshte shkarkuar nga posti i kryeministrit te Kosoves me 82 vota pro dhe 32 kunder duke shenuar keshtu qeverin me jeteshkurte ne historin e shtetit te Kosoves por edhe rajon.

LDK ka propozuar mocion mos besimi ndaj qeveris se Kosoves e cila sot edhe u votua nga shumica e deputeteve te Kosoves duke shkarkuar Albin Kurtin.

Qeveria KURTI do te mbahet mend per keto afer 50 dite qe qeverisi ne republiken e Kosoves per shkeljen kushtetuese qe beri vetem para disa diteve me cenimin e te drejtave te qytetareve duke ndaluar levizjen e lire, qeveria e KURTIT do te mbahet mend per skandalin qe beri ministri Blerim Reka duke i ofruar koridor Serbis per mes Kosoves per nje dalje ne Shqiperi ne detin Adriatik, qeveria KURTI do te mbahet mend per cenimin e fjales se lire ku shkarkoj ministrin e brendshem vetem pse pat mendim personal te ndryshem nga kryeministri qe i kushtoj me shkarkim, qeveria KURTI do te bahet mend per heqjen e takses me Serbin pa asnje kusht dhe mareveshje, qeveria KURTI me se shumti do te mbahet mend per prishjen e raporteve me SHBA-te.

Related posts

Në këtë orë kryeparlamentarja Osmani njofton se çfarë është bërë në kryesi për mocionin

admin

Me mua Kryeminister nuk ka marreveshje per shkembim territoresh as në Shtëpi te Bardhë, as te Kuqe e as te Gjelber!

admin

Politika apo thëngjilli e largoi Contour Global nga Kosova?

admin

Nënkryetari i AAK-së mesazh VV-së: Me Facebook nuk fitohen zgjedhjet

admin

Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

admin

Haziri krenar me Agim Veliun: Nuk e ndalën plumbat, e lërë më akuzat e ulëta të militantëve

admin