Edhe Melania Trump testohet për koronavirus, rezulton ….

Sekretarja e Shtypit e Shtëpisë së Bardhë Stephanie Grisham i tha CNN të hënën se Zonja e Parë, Melanie Trump, ishte testuar për koronavirus

Rezultatet u kthyen duke treguar se Melanie rezultoi negativ për virusin vdekjeprurës.

Ky si duket është një lehtësim i madh për familjen Trump. Presidenti Trump njoftoi se Zonja e Parë ishte testuar gjatë një konference për shtyp.

Grisham tha: “Zonja Trump u testua në të njëjtën natë kur Presidenti u testua. Testi ishte negativ.”

Në atë kohë u testuan Zëvendës Presidenti Mike Pence dhe Zonja e Dytë Karen Pence. Të dytë rezultuan negativ.

Mike Pence është personi i pikave të administratave të Trumpit që koordinon përgjigjen ndaj pandemisë.

Çifti u testua pasi një anëtar i ekipit të Zëvendës Presidentëve kishte testuar pozitivisht për sëmundjen.

Related posts

Merkel: Koronavirusi, sfida më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore

admin

Bosnje Hercegovina dhe 5 shtete të tjera konfirmojnë vdekjet e para nga Koronavirusi

admin

Netanyahu karantinohet sërish

admin

​Në këto pesë shtete evropiane nuk mund të shkoni asnjëherë me aeroplan

admin

Erdogan: ‘Me lejen e Allahut do ta kapërcejmë këtë çështjen e Koronavirusit, Turqia pezullon të gjitha fluturimet!

admin

Mbi 250 mijë të shëruar nga COVID-19 në mbarë botën

admin