Daut Haradinaj: Jam i sigurte që do t’ia marrim mandatin Albin Kurtit

Në mocionin për rrëzimin e Qeverisë Kurti, shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së Daut Haradinaj, ka thënë që është i sigurtë që do t’ia marrin mandatin Qeverisë Kurti.

E për këtë dhe pse do ta votojnë, Haradinaj edhe ka përmendur arsyet, shkruan gazeta inFOkus.

“Kjo është situatë në rrethana më së paku të dëshiruara, ne patëm konsideru që kjo Qeveri nuk do ta ketë jetën e gjatë, më vjen mirë që jemi shumë prezent, e jam i sigurtë që do t’ia marrim mandatin kësaj Qeverie, arsyet i kemi bo publike deri tash, e para ishte diskriminimi buxhetor i zonave të caktuara, heqja e taksës pa asnjë profit për Republikën e Kosovës e mosnegocimi i saj me ShBA-të e besa as me partnerët e koalicionit, e kjo natyrisht pikërisht kjo taksë e ka qu në shpi”./Gazeta inFokus/

Related posts

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, i ka dhënë mirënjohje kryeinfermieres Sevdie Kryeziu.

admin

Babai mbyt aksidentalisht fëmijën me traktor

admin

Nurellari: Duke mos bërë mjaftueshëm testime qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës po dështojnë në luftën kundër koronavirusit

admin

142 vjet nga formimi i Lidhjes së Prizrenit

admin

Kurti: Do t’i drejtohem Kushtetueses për çështjen e mandatarit

admin

KE: Në rast të valës së dytë të Covid-19, nuk do të mbyllen kufijtë

admin