Dastid Pallaska “gozhdon” Albin Kurtin

Juristi Dastid Pallaska ka kritikuar sot kreun e Qeverisë, Albin Kurtin për të cilin ka thënë se do të duhej të shkonte deri në hënë për të marrë vesh nëse ka një marrëveshje të dëmshme për Kosovën.

Pallaska ka shkruar në Facebook se një Kryeministër i aftë dhe guximshëm do ta kundërshtonte një marrëveshje të tillë nga pozita e tij kudo, para çdokujt dhe në çdo kohë.

“Vetëm një Kryeministër popullist e braktisë pozitën e vet – duke prishur qëllimisht koalicionin qeverisës – dhe me oratori mundohet të mbulojë mungesën e aftësisë dhe guximit për t’i shërbyer vendit në një moment testimi”, ka shkruar ai.

Këto komente Pallaska i ka bërë pas reagimit që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e pati në seancën e Kuvendit ku deklaroi se presidenti Hashim Thaci është duke tentuar që të bëjë një marrëveshje të dëmshme Prishtinë – Beograd, ku përfshihet edhe shkëmbimi me territore.

Related posts

Tërmeti godet Greqinë Perëndimore/ Lëndohen tre persona në Parga, dëme materiale

admin

Koronavirusi, shënohet një viktimë dhe 19 raste të reja në Shqipëri

admin

Tërmetet e fuqishme në Kroaci, shënohet viktima e parë

admin

Mbi 600 persona janë kthyer nga SHBA në Shqipëri

admin

Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë Kombëtare, Rama kërkon të bëhet me ‘videocall’

admin

Isa Mustafa akuzon Vetëvendosjen: Nëse i besojmë vetvetes, askush nuk mund ti ndryshojë kufijtë e Kosovës

admin