“Çartet” Vjosa Osmani: Ia ngrit zërin Daut Haradinajt

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është bërë nervoz në atë masë sa që ka ngritur zërin kundër deputetëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, të cilët kërkonin ti jepej fjala për replikë deputetit të kësaj partie Daut Haradinaj, shkruan gazeta inFokus.

“Deputet, nuk keni nevojë mem tregu askush çafër të bëjë. Do ta respektoi me përpikëri rregulloren e Kuvendit”, ka thënë Osmani duke treguar se deputetit Haradinaj i takon më vonë fjala e jo tani pasi e ka konsumuar atë, shkruan gazeta inFokus.

Haradinaj kërkoi replikë ndaj kreut të Qeverisë, Albin Kurti, i cili kritikoi Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës për veprimet në raport me taksën.

Related posts

PD-ja në Shqipëri bëhet gati për zgjedhjet, Basha fillon fushatën elektorale

admin

Virusi na ndryshoi zakonet, nuk ka më dasma e festa, varrimet vetëm nga familja

admin

Ahmeti: Nesër fillon shpërndarja e dy mijë pako ushqimore dhe higjienike për ata që kanë nevojë

admin

Shqipëri, Kuvendi interpelancë me ministrin e Brendshëm

admin

OSMANI: NË KËTË DITË TË RËNDË, LUTEMI PËR MIQTË KROAT

admin

Afro 100 mijë qytetarë u rrezikuan sot të infektohen me koronavirus

admin