Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

Në ora 11:00 do të fillojë seanca për mocionin e mosbesmit ndaj qeverisë Kurti,raporton Gazeta Express.

Në objektin e Kuvendit është parë duke hyrë edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett.

Kosnett dje ka mbështetur seancën e sotme duke shkruar se është I kënaqur që po mbahet kjo seancë, dhe që institucionet po e respektojnë kushtetutën e Kosovës.

“Siç i kam thënë Kryeministrit Kurti sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe gjitha institucionet ta respektojnë Kushtetutën”, ka thënë Kosnett.

Related posts

Kjo është shuma milioneshe që Kosova humb në ditë për shkak të koronavirusit

admin

​Thaqi kërkon që edhe zyrtarët korrektues të shpërblehen nga pako emergjente fiskale

admin

BE-ja i kërkon Kosovës t’i lërë anash dallimet politike

admin

Shqipëri, shënohet viktima e 35-të nga Covid-19

admin

Shërohen 1 mjek dhe 2 infermiere të prekur nga COVID-19 në Shqipëri

admin

Lajm i Fundit: Kurti dhe Merkel bisedojnë online

admin