Turqi, lutje nga altoparlantët e xhamive për të përfunduar koronavirusi

Në mbarë Turqinë, pas ezanit të jacisë, nga altoparlantët e xhamive janë bërë lutje që sa më shpejt të përfundojë koronavirusi i ri (COVID-19) dhe të shërohen të sëmurët, raporton Anadolu Agency (AA).
Nën kujdesin e Drejtorisë së Çështjeve Fetare (Dijanet) të Turqisë, menjëherë pas ezanit të jacisë në 90 mijë xhami në të gjitha qytetet e Turqisë janë kryer lutje për përfundimin e koronavirusit.

Related posts

BQE: Rimëkëmbja e eurozonës mund të arrihet në vitin 2022

admin

Zelanda e Re zbaton fazën e dytë të rihapjes së bizneseve

admin

Trump e bën të qartë, Meghan dhe Harry duhet të paguajnë për sigurinë e tyre në SHBA

admin

Spanja propozon fond të përbashkët prej 1.5 trilionë eurove për rimëkëmbje ekonomike

admin

OBSH: Vetëm maskat sanitare nuk mjaftojnë kundër COVID-19

admin

Airbus shënon humbje prej 481 milionë eurove në tremujorin e parë

admin