Turqi, konfirmohen 7 vdekje dhe 343 raste të koronavirusit në 24 orët e fundit

Ministri i Shëndetësisë i Turqisë, Farettin Koca, ka konfirmar shtatë vdekje dhe 343 raste të diagnostifikuara nga koronavirusi i ri (COVID-19) në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Related posts

Ceremoni virtuale diplomimi me studentë në tablet

admin

Në Turqi konfirmohen rreth 5 mijë raste të reja dhe 97 viktima

admin

Përse është kaq e lartë vdekshmëria në Lombardi

admin

BE-ja propozon ndalimin e udhëtimeve deri më 15 maj

admin

SHBA-ja e shqetësuar nga kërcënimi i sulmeve kibernetike kundër sektorit të shëndetësisë në Çeki

admin

Maas: Gjermania gjatë presidencës do të mbështesë anëtarësimin e Maqedonisë dhe Shqipërisë në BE

admin