Trump: Izolimi i zgjatur mund të shkatërrojë vendin

Presidenti amerikan, Donald Trump, paralajmëroi sot për izolim e zgjatur të jetës publike në SHBA.

Ai tha se ky izolim e ka zhytur ekonominë në krizë dhe mundet edhe ta shkatërrojë vendin.

“Ju mund të shkatërroni një vend duke e mbyllur atë në këtë mënyrë”, tha ai në Fox News.

Trump shtoi se do t’i rivlerësonte efektet e periudhës së rekomanduar të izolimit 15-ditor javën e ardhshme.

Donald Trump tha se pretendon t’i heqë kufizimet për koronavirusin e ri deri më 12 prill për Pashkë.

Related posts

Shet gurët e çmuar, babai i 30 fëmijëve bëhet milioner brenda natës

admin

2020 nuk do të ketë emoji të reja, për shkak të koronavirusit

admin

Si është gjendja shëndetësore e mbretëreshës Elizabeta?

admin

Kovid-19, ndërron jetë shoqëruesi i kryeministrit italian Conte

admin

Franca i bën thirrje Iranit të respektojë detyrimet bërthamore

admin

Kryetari i bashkisë Bergamo: Spitalet janë plot, njerëzit po vdesin në shtëpi

admin