RMV do të marrë 66 milionë euro nga BE për luftë kundër virusit korona

Bashkimi Evropian do ta ndihmojë Maqedoninë e Veriut me 66 milionë euro për luftë kundër virusit korona, shkruajti në Tuitter euroambasadori, Samuel Zhbogar, njofton Portalb.mk.

“Bashkë jemi në luftë kundër këtij virusit famëkeq. Në këtë kohë nevoje, BE do ta mbështet Maqedoninë e Veriut me 4 milionë euro për nevoja urgjente, 50 milionë euro për rimëkëmbe socioekonomike, 9 milionë euro për sektorin privat dhe 3 milionë euro mbështetje direkte për buxhetin”, tha Zhbogar.

Related posts

​Bota mobilizohet për të ndihmuar Italinë në luftën kundër koronavirusit

admin

79 raste të reja me Covid-19 dhe 2 të vdekur në 24 orët e fundit

admin

Halil Kastrati nesër do të ndan 1000 pako ushqimore në shumë komuna të Maqedonisë së Veriut

admin

Transporti publik ndalohet nga ora 21 deri në 5 të mëngjesit

admin

Në Tetovë 16 persona ndodhen në vetizolim, kallëzim penal për një person i cili nuk respektoi rekomandimet

admin

Ali Ahmeti: Ne jemi NATO!

admin