Policia e Maqedonisë me dronë do të vëzhgojë gjatë orës policore

Ministri për Punë të Brendshme, Naqe Çulev në televizionin Telma tha se do të kërkojë nga Qeveria e Maqedonisë të përdoren dronët me qëllim që të kontrollohen shkeljet eventuale të orës policore.

“Do të kërkoj që të vihet në funksion njësia e dronëve. Dronët që i kemi ne kanë mundësi të mëdha teknike, do të mund të skenojnë gjendjen dhe të regjistrojnë të gjitha shkeljet e orës policore”, tha Çulev, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ai tha se dronët që i ka shteti mund ta shohin regjistrimin e automjeteve dhe se dronët janë në gjendje funksionale, por duhet të nisin të funksionojnë.

Ndryshe, tashmë në Maqedoni ka orë policore, ku ndalohet lëvizja e qyttarëve nga ora 21:00 deri në orën 5 të mëngjesit./Telegrafi/

Related posts

Dita e punës, 1 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët e RMV-së

admin

Grabitjet gjatë orës policore, dy shkupjanë përfundojnë në pranga

admin

Kreu i KSHZ-së rekomandon shtyrjen e zgjedhjeve

admin

“Dyfishohen kapacitetet e Klinikës Infektive në Shkup”

admin

Covid-19 në vendin tonë, asnjë rast vdekjeje gjatë 24 orëve të fundit

admin

Vijnë kufizimet e radhës, të moshuarit mbi 67 vjet do të mund të lëvizin vetëm deri ora 11 të ditës

admin