Pas 19 viteve, Komuna e Likovës sjell vendim për ngritjen e lapidarit në Sllupçan

Sakrifica administrative mori fund, nga sot jemi shumë afër të finalizimit të projektit të shumë pritur – ” Lapidarit tek varrezat e dëshmorëve në f. Sllupçan ”
Vendimi për ndërtimin e Lapidarit në varrezat e dëshmorëve në f.Sllupçan merr dritë të gjelbërt nga Këshilli i Komunës së Likovës i propozuar nga Kryetari i Komunës se Likovës z.Erkan Arifi, Pas përfundimit të procedurave administrative për aprovimin e planit urbanistik në një periudhë të kaluar shumë vjeçare erdhi dita të sjellet edhe vendimi për ndërtimin e Lapidarit.
Tani pason faza e projektit ideor, projektit kryesor dhe leja e ndërtimit.

Related posts

368 të vdekur sot nga koronavirusi në Itali, rreth 25 mijë të prekur

admin

BDI: Ne jemi NATO, faleminderit Amerikës dhe 28 aleatëve

admin

Trashanovski: Bojkoti i VMRO-së, thellon krizën politike

admin

Filipçe: Në funksion edhe dy laboratorë për testim

admin

Bogovina e Tetovës vatër e re e koronavirusit, të paktën 10 të infektuar dhe 156 në izolim

admin

Spasovski: Pashkët të festohen pa tubime, të mos luajmë me shëndetin

admin