NDI AMERIKAN: BDI FITUES ABSOLUT NË BLLOKUN SHQIPTAR

Sipas anketës së bërë nga instituti amerikan NDI, BDI udhëheq bindshëm kundrejt të gjitha partive tjera shqiptare. Derisa BDI gëzon rejting prej 7,2%, dy partitë Alternativa dhe Aleanca për shqiptarët bashkë kanë rejting prej 5.6%.

Partia tjetër BESA, e cila është në koalicion me LSDM-në gëzon rejting prej 1,7%.

Vetëm tek votuesit shqiptarë, BDI gëzon rejting prej 30%, ndërsa dy partitë bashkë, Alternativa dhe Aleanca për shqiptarët kanë rejting 21%.

Related posts

Takim i liderëve nesër në orën 12:00 në Kabinetin e presidentit

admin

Bekteshi: Ka interesim të madh për shfrytëzimin e masave ekonomike

admin

Ohër, pronarët e plazheve me iniciativë deri tek Gjykata Kushtetuese

admin

Koronavirusi në Maqedoni, për 74% më pak qytetarë në kafene dhe restorante

admin

Filipçe: 54 pacientë të shtruar me koronavirus, 4 në gjendje të rëndë

admin

Filipçe: Është marrë plazmë e gjakut nga dy pacientë për të shëruar pacientë me koronavirus

admin