MPJ riatdheson 63 shtetas me ndihmën e Kosovës dhe Malit të Zi

Ministria e Punëve të Jashtme në Republikën e Maqedonisë së Veriut informon se në bashkëpunim me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Malit të Zi dhe të Kosovës, këtë mëngjes kanë organizuar kthimin e 63 shtetasve maqedonas në vendin e tyre. Transporti u realizua me një autobus dhe 19 vetura. Të gjithë shtetasit do të vendosen në karantinë të detyrueshëm, në përputhje me masat mbrojtëse gjatë pandemisë.

Në të njëjtën kohë, me autobus gjatë rrugës për në Mal të Zi, është mundësuar kthimi i 15 qytetarë malazez në vendin e tyre.

Ministria e Jashtme shpreh mirënjohje për autoritetet malazeze dhe kosovare për bashkëpunimin, tranzicionin e qetë dhe solidaritetin./Alsat

Related posts

Në Pollog mbi 500 persona janë në vetizolim

admin

ASH: Dhuna ndaj grave është shqetësuese

admin

EVN i mbylli të gjitha zyrat e pranimit për konsumatorët

admin

Adem Avziu nuk ndalon së realizuari premtimet e BDI-s

admin

Spasovski: Kriza me Koronën tregoi se institucionet funksionojnë mirë

admin

Shkup, policia kap hajdutin gjatë orës policore

admin