Mediat sllovene: Republika e Maqedonisë së Veriut në rrugën evropiane

Një pjesë e mediave në Slloveni sot më mëngjes kanë publikuar se në mbledhjen e sotme të ministrave për punë të jashtme të vendeve anëtare të BE-së do të miratohet vendimi për fillim të negociatave me Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërinë, njoftoi korrespodenti i MIA-s nga Sllovenia.

Televizioni shtetëror slloven në tekstin me titull “Republika e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipëria, më në fund në rrugën evropiane”, shkruan se do të miratohet vendimi për fillim të negociatave.

Ndërkohë gazeta “Dello”, shkruan se edhe në kohë të pandemisë me koronavirusin, është më se e qartë se më në fund do të miratohet vendimi për fillim të negociatave me Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë.

Related posts

Me vendim të Qeverisë, Kumanova futet në karantinë

admin

Nis takimi i liderëve në Presidencë

admin

Filipçe: E punësuara në shtëpinë për të moshuar ka rezultuar pozitive me Covid-19

admin

Persona në uniformë policore: “Nëse iu shohë pas orës 9, shkop dhe 10 vjet robëri”

admin

Zhbogar: Maqedonia e Veriut do të marrë ndihmë përmes Mekanizmit për mbrojtje civile të BE-së

admin

Arrijnë 12 respiratorë në Shkup, donacion i Bashkimit Evropian

admin