Masimo Morati rikthehet në futbollin italian

Masimo Morati që bëri historinë me Interin, duke arkëtuar tripletën në vitin 2010, diçka që nuk ka arritur ta bëjë asnjë ekip tjetër Italian, tani rikthehet sërish në futbollin italan. Sipas të përditshmes italiane “Corriere dello Sport”, ish-presidenti zikaltër mund të rikthehet përsëri në krye të një klubi. Thuhet se 74-vjeçari është i interesuar të marrë në pronësinë e tij klubin tjetër italian, Kremonese. Këta të fundit militojnë në Serie B dhe janë në luftë për të mos rënë një kategori më poshtë.

Related posts

Presidenti i UEFA-s jep afatin e fundit kur duhet të përfundojë sezoni në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës

admin

Bllokohet futbollisti i Realit: “Do ta arrestojmë, nuk na interesojnë milionat e tij”

admin

Reali përgatitë ofertë të çmendur për Salah, i ofron 70 milionë dhe një futbollist Liverpoolit për egjiptianin

admin

Orari i ndërlikuar për Real Madridin

admin

FAVORITËT E LEBRON: TË GJITHË NË LIVERPOOL, CR7, I ÇMENDURI ZLATAN

admin

Arsenali dhe lojtarët janë gati të arrijnë marrëveshje për ulje të pagave

admin