Masimo Morati rikthehet në futbollin italian

Masimo Morati që bëri historinë me Interin, duke arkëtuar tripletën në vitin 2010, diçka që nuk ka arritur ta bëjë asnjë ekip tjetër Italian, tani rikthehet sërish në futbollin italan. Sipas të përditshmes italiane “Corriere dello Sport”, ish-presidenti zikaltër mund të rikthehet përsëri në krye të një klubi. Thuhet se 74-vjeçari është i interesuar të marrë në pronësinë e tij klubin tjetër italian, Kremonese. Këta të fundit militojnë në Serie B dhe janë në luftë për të mos rënë një kategori më poshtë.

Related posts

Tuchel nuk pëlqehet nga yjet e PSG, gati oferta për Allegrin

admin

Legjendat e Barcelonës duartrokasin Messin me shokë për vendimin e marr për ulje të pagës

admin

Edhe futbollisti shqiptarë i Çellsit në karantinë

admin

UEFA cakton data të reja për finalet e Ligës së Kampionëve dhe Ligës së Evropës

admin

Nurmagomedov – Gaetje, më 19 shtator në UFC 253

admin

Ademi: Situatë e vështirë për sportin në Kosovë

admin