Limaj kërkon që Kushtetuesja ta nxjerrë vendin nga kjo situate

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se nëse qeveria nuk e shfuqizon vendimin për kufizimin e lëvizjes, atëhere nga kjo situatë vendin nga kjo situatë mund ta nxjerrë vetëm Gjykata Kushtetuese.

Kreu i Nismës ka thënë se kjo cështje duhet urgjentisht të adresohet për të mos lejuar eskalimin e situatës, për të cilin ai thotë se po duket që ka të interesuar.

Ai ka ftuar të gjithë që t’ia lënë Gjykatës Kushtetuese të jep mendimin rreth këtij vendimi të kontestuar
Duke shtuar se kjo është e vetmja rrugë.

Postimi i Limajt:
Nëse qeveria nuk e shfuqizon vendimin që mori për kufizimin e lëvizjës, nga kjo situatë e paparë deri më tani, vendin mund ta nxjerr vetëm Gjykata Kushtetuese. Kjo çështje duhet urgjentisht të adresohet për të mos lejuar eskalimin e situatës, që siç po duket ka të interesuar.
Ftoj të gjithë që t’ia lënë Gjykatës Kushtetuese të jep mendimin rreth këtij vendimi të kontestuar të qeverisë.Kjo është e vetmja rrugë!

Related posts

E KONFIRMON POLICIA: SERBI I DEHUR ARRESTOHET TE SHTËPIA E PRESIDENTIT THAÇI, SHFAQI SHENJA TË URREJTJES

admin

Zaharieva: Bullgaria nuk e konteston të drejtën e vetëvendosjes së RMV-së, por kërkon njohjen e të vërtetës historike

admin

Lajm i Fundit: Kurti dhe Merkel bisedojnë online

admin

Shahini: Shqiptarëve në Serbi u lejohet përdorimi i librave shkollorë nga Shqipëria

admin

Deputetja e PDK-së: Kurti, Vitia dhe Sveçla duhet të japin përgjegjësi për vdekjen tragjike të 26 vjeçarit

admin

PDK: Qeveria në detyrë ka dështuar në luftën kundër pandemisë, po manipulon me shifra

admin