Koronavirusi, shënohet një viktimë dhe 19 raste të reja në Shqipëri

Në Shqipëri sot janë konfirmuar edhe 19 raste të reja me virusin korona, ndërsa një 49 vjeçar nga Tirana ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Spitalin e Infektiv, i cilipo qëndronte në spital tash e 13 ditë. 41-vjepari vuante nga diabeti prej prej 10 ditësh ishte në terapi intensive.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve nga Covid-19 në Shqipëri tashmë ka shkuar në 123, prej të cilëve 5 persona kanë vdekur.

Related posts

Realizohet fluturimi i parë në Aeroportin e Prishtinës pas 3 muaj ndërprerje

admin

Deputetja e PDK-së: Kurti, Vitia dhe Sveçla duhet të japin përgjegjësi për vdekjen tragjike të 26 vjeçarit

admin

Këshilltari i Thaçit: Kurti u prish me Amerikën për Borrellin

admin

Daçiq: Rusia do ta mbështesë çdo zgjidhje për Kosovën që është në interes të Serbisë

admin

Reagon ashpër edhe Isa Mustafa, pas deklarateve të Bahtirit për vëllavrasje

admin

Tahiri: Kurti humbi legjitimitetin, Qeveria e re në fillim të majit

admin