Isa Mustafa nuk pranon shkeljen e kushtetutes nga qeveria

Vendimin për kufizimin e të drejtave dhe lirive të njeriut, mund ta marrin vetëm dy të tretat e deputetëve dhe jo Qeveria. Ndryshe shkelet Kushtetuta, pa marrë parasysh kush janë ata që kanë votuar dhe në çfarë rrethana. Prandaj qeveria do duhej ta rishqyrtojë vendimin e saj dhe karshi gjendjes së krijuar ti drejtohet Kuvendit. IM

Related posts

Kufizimi i sërishëm i lëvizjes së qytetarëve në Kosovë konsiderohet antikushtetues

admin

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Kosovë

admin

“Për hir të jetës, izolohuni”, Mjeku Kalo: Ju duam, por duajeni dhe ju veten

admin

Haradinaj, Kusarit e Kurtit: Unë nuk i vallëzoj Gadafit, nuk i zgërdhihem Bërnabiqit

admin

Prishet në orët e para të mëngjesit Teatri Kombëtar në Tiranë, tensione mes policisë dhe protestuesve

admin

PDK: Qeveria Kurti uzurpoi pushtetin dhe shkeli rendin kushtetues duke kufizuar lirinë e lëvizjes

admin