India vendos karantinen ne te gjith vendin

Kryeministri i Indis Narendra Modi ka vendosur nje bllokim mbarkombetar ne Indi pas ritjes se numrit te personave te infektuar me COVID 19, Kufizimet hynë në fuqi në mesnatën e orës lokale (18:30 GMT) dhe do të zbatohen për 21 ditë.

Related posts

Haber: SHBA-ja e mbron sigurinë transatlantike, e jo Gjermaninë

admin

Sasoli: BE kërkon mënyra se si t’i përfshijë vendet e Ballkanit Perëndimor në mekanizmat e veta në luftën kundër COVID-19

admin

Mbetet i qëndrueshëm numri i të prekurve në Itali, buletini i 24 orëve të fundit

admin

Propaganda Ruse kundër Evropës ne kohën e virusit Corona

admin

Koronavirusi, numri global i rasteve ka tejkaluar 500 000 persona

admin

Erdogan: Turqia u dërgoi ndihmë 17 vendeve në luftën kundër koronavirusit

admin