Hapja e negociatave, Osmani: Të fillojmë organizimin e grupeve negociuese

Zëvendëskryeministri Bujar Osmani gjatë një konference për shtyp me rastin e çeljeve të negociatave nga Bashkimi Evropian për Maqedoninë e Veriut tha se obligim tani është që menjëherë të fillojmë me organizimin e grupeve negociuese të cilët i kishim themeluar veçmë në Qeveri paraprakisht në bazë të metodologjisë së re. “Besoj që muajve, javëve në vijim do të përfundojë Komisioni Evropian me kornizën negociuese dhe pastaj do të mbahet mbledhja e parë ndërqeveritare në të cilën unë si shef i delegacionit shtetëror do të duhet të prezantoj pozicionet shtetërore- tha Osmani.

Related posts

Pendarovski: Për momentin nuk ka nevojë për gjendje krize edhe për rajonet e tjera në shtet

admin

Modelit të qeverisë teknike i vjen fundi, Zaev-Mickoski: Qeveria e Përzhinës nuk na duhet më

admin

Krijimi i imunitetit të shpejtë kolektiv, i dëmshëm

admin

Komisioni Zgjedhor i BFI-së nuk e ka verifikuar kandidaturën e Muharem Eminit për reis, në garë mbeten Shaqir Fetahu dhe Qani Nesimi

admin

Shumë largime nga puna në restorantet dhe kafenetë e Ohrit dhe Strugës

admin

BDI: Investimet prej 3.1 miliardë eurosh në 5 vitet e ardhshme, do të mundësojnë jetë më të mirë për gjithë qytetarët

admin