Guardiola, 1 mln euro në luftë kundër “Covid 19”

Sportistët e mirënjohur ndalgadalë janë duke u aktivuzuar në luftën e përgjithshme me pandeminë e “Covid 19”. Kështu Ronaldo ka ndihmuar spitalet në Portugali, Endru Robertson ka siguar ushqimin në Skoci, Hoze Murinjo u shfaq në rrugë që të ndihmojë në aksion konkret, ndërsa Pep Guardiola në mënyrën e vet do të ndihmojë që të ndalohet edhe ndonjë katastrofë më e madhe.

Një ndër trajnerët më të paguar në botë, do të ndajë 1 milion euro në luftë kundër “Covid 19”.  Donacioni është paguar dhe është shfrytëzuar nga fondacioni “Anhel Soler Daniel” në Barcelonë.

Me të hollat do të blihen mjetet të cilët për momentin janë më se të nevojshme që të shmanget shpërndarja e virusit. Trajneri I Mançester Sitit është i gatshëm që të ndajë edhe ndihmë të tjera financiare, nëse ka nevojë në periudhën e ardhshme.

Related posts

Tronditet bota e futbollit ndërron jetë futbollisti i Atletico Madridit

admin

Gabimi i skautëve të Real Madridit për Hallandin

admin

2 muaj pas ndarjes nga jeta, del në dritë surpriza e Kobe Bryant për të gjithë fansat

admin

E konfirmon ministri i sportit, ja kur kthehen në stërvitje skuadrat spanjolle

admin

Pendohet Ozil: Më të zgjidhja Turqinë se sa Gjermaninë

admin

Besart Ibraimi dhe Gledi Mici te KF Tirana?

admin