Grenell e mbështet mbajtjen e seancës plenare për mocion

I dërguari Special për dialogun Kosovë-Serbi nga Shtëpia e Bardhë, Richard Grenell, e mbështet mbajtjen e seancës plenare në Kuvend nesër ku pritet të votohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. 

Grenell e ka shpërndarë postimin e ambasadorit Philip Kosnett në rrjetin social TWitter ku Kosnett tha se ishte i kënaqur që po mbahet kjo seancë. 

“Jam i kënaqur ta shoh Kuvendin që nesër do ta mbajë seancën e mocionit të votëbesimit”, shkruan Kosnett.

‘’Siç i kam thënë Kryeministrit Kurti sot, është e rëndësishme që Kuvendi dhe gjitha institucionet ta respektojnë Kushtetutën”, ka thënë Kosnett.

Ndryshe, shtetet e BE’së përmes ambasadave të tyre kanë kërkuar që të mos votohet mocini i mosbesimit derisa të përfundoj situata me pandeminë.

Related posts

UNMIK-u ua rikujton Thaçit e Kurtit që ende ka autoritet në Kosovë

admin

Covid-19, Mali i Zi i kërkon ndihmë nga NATO

admin

Javë konsultimesh, Thaçi pritet t’i ftojë në takim liderët politikë

admin

Thaçi vendos për formimin e qeverisë, kërkon nga Kurti të dërgojë mandatarin

admin

Kosovë, 4 raste të reja me koronavirus dhe 22 të shëruar

admin

Gjykata kushtetuese rrezon vendimin e Albin Kurtit(FOTO DOKUMENT)

admin