Filipçe: Nga nesër fillojmë terapinë e kombinuar, klorikinë+azitromicinë

Ministri i Shëndetësisë, Flipçe gjatë konferencës për shtyp mbi gjendjen e koronavirusit tha se Komisioni i Etikës ka marrë vendim që nesër te pacientë të caktuar, varësisht nga pasqyra klinike e sëmundjes, do të niset terapia e kombinuar me klorikinë dhe azitromicinë, e cila në shumë vende të botës që po luftojnë koronavirusin ka dhënë rezultate të mira.

Related posts

Kushtetuesja të mërkurën do të vendos nëse do të ngritët procedurë për Kuvendin

admin

Ahmeti tregon se çfarë po ndodh brenda BDI-së

admin

Nesër pritet të vendoset për orën policore

admin

Këto janë vendimet e fundit që Qeveria i mori në mesnatë

admin

Filipçe: Përdorim teste gjermane për Kovid 19, testimi masiv mund ta shtrembëroj pasqyrën

admin

Virusi korona, numri i të izoluarve në vend shkon në 7.266

admin