Edhe një dibran ndërron jetë nga koronavirusi

Dibranët humbën edhe një bashkëqytetarë të tyre nga sëmundja e koronavirusit. Pas viktimës së parë, që ndërroi jetë në Spitalin shtetëror në Shkup, një familje dibrane në SHBA informon se në Amerikë ka ndërruar jetë edhe një qytetar i moshës 58-vjeçare, i cili kohë më parë, ishte në Dibër dhe ka marrë pjesë në një ceremoni.

Bëhet fjalë për një familjar i cili nga SHBA kishte arritur në Dibër me rastin e vdekjes së dhëndrit të tij. Ai ka qëndruar disa ditë në Dibër dhe këtu është sëmurë nga koronavirusi. Pastaj ka udhëtuar për në SHBA dhe situata e tij shëndetësore është përkeqësuar. Ka kërkuar ndihmë mjekësore dhe është hospitalizuar në vendin ku ka jetuar me familjen e tij, në State Island. Me këtë, Dibra shënon dy viktima nga koronavirusi.

Përndryshe, numri i të prekurve nga koronavirusi në Dibër aktualisht është 40, kurse sipas institucioneve shëndetësore, në izolim shtëpiak janë 126 persona. Në Njësinë e Entit për shëndet publik thonë se në kontinuitet ndiqet shëndeti i personave./Gazeta Express

Related posts

Dy viktima nga dhuna në familje gjatë pandemisë, rastet nuk raportohen

admin

Virusi korona, Pendarovski: Të hënën mblidhet Këshilli i Sigurimit

admin

Zgjedhjet parlamentare në qershor?!

admin

Rreth 2.300 qytetarë pritet që të kthehen në Maqedoni

admin

Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritët para selisë së NATO-s

admin

BDI: Investimet prej 3.1 miliardë eurosh në 5 vitet e ardhshme, do të mundësojnë jetë më të mirë për gjithë qytetarët

admin