BE 50 mln € për Shqipërinë kundër CoVid-19, reagon Rama: Zoti i shqiptarëve është i Madh

Bashkimi Europian i ka akorduar Shqipërisë 50 milionë euro si një ndihmë për të luftuar Koronavirusin.

Në lidhje me këtë lajm të konfirmuar nga ambasadori i BE në Tiranë Luigi Soreca, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama i cili shkruan se Zoti i shqiptarëve është i madh.

Kryeministri Rama në Facebook:

🟢 BASHKIMI EUROPIAN I AKORDON SHQIPËRISË 50 MILIONË EURO PËR LUFTËN KUNDËR COVID-19🇪🇺❤🇦🇱

Zoti i shqiptarëve është i Madh🙏

Top Channel

Related posts

Japonia hap dyert e saj për Kosovën

admin

10 gjërat që kanë blerë më shumë shqiptarët në Shqipëri këto ditë

admin

Marrëveshja Di Maio – Rama, 30 mjekë shqiptarë nisen në Bergamo

admin

Presidenti Thaci denoncon Kurtin per shkelje te kushtetutes

admin

SHBA-të premtojnë 100 milionë dollarë për Shqipërinë dhe vende të tjera në luftën kundër coronavirusit

admin

Haziri thumbon kryeministrin Kurti: Duhet ta lëmë ta festojë me familje ditëlindjen e tij

admin