Barcelona me rregullat e FIFA-s, niset pas Neymarit

Barcelona ka vendosur të aktivizojë një nen tw rregullave tw FIFA-s për transferimin e yllit brazilian Nejmar nga Paris Sen Zhermeni. Skuadra katalonase wshtw gati tw bwj kwtw lwvizje gjatw verws dhe ka angazhuar avokatin belg Vouter Lambreh. Sipas “ESPN”, detyra e tij do të jetë të shfrytëzojë një boshllëk transferimi që u bë i njohur si Rregulli i Vebster pas transferimit jashtëzakonisht të diskutueshëm të Endi Vebsterit nga Harts te Vigani në vitin 2006. Atw kohw Harts kwrkoi 5 mln euro për Vebster, i cili kishte mbetur pa skuadër pas një mosmarrëveshje me pronarin e diskutueshëm të klubit Viktor Romanov. Vebster bëri thirrje në nenin 17 të FIFA-s për të detyruar një transferim në Angli, sepse ai kishte shërbyer më shumë se tre vjet të kontratës së tij.me recetwn e njwjtw, tani Barcelona do tw mundohet qw tw angazhojw Nejmarin, ndwrsa dwmshpwrblimi tw pwrcaktohet nga FIFA.

Related posts

Torino në këmbë, të martën zbarkon ylli portugez

admin

Sikur të ndiente fundin: Dëshira e Maradonës që i shprehu shokut, familja nuk ia plotësoi

admin

Skuadra e La Ligës me trajner të ri

admin

Coronavirusi: Messi me bashkëlojtarë pranojnë t’i ulin pagat te Barcelona – Rey Manaj ka fatin e mirë

admin

Përqindja e pritjeve, Strakosha i treti në Evropë

admin

Sot, katër vite më parë u shkrua historia e futbollit kosovar

admin