Arritën pasaportat e Maqedonisë

Ministri për Punë të Brendshme, Naqe Çulev tha se tashmë kanë ardhur pasaportat e Maqedonsië tashmë kanë arritur,

“Pasaportat e reja arritën. Tani në këtë gjendje kuptohet se nuk ka interes të madh, për shkak se edhe kufijtë janë të mbyllura. Megjithatë, ka disa qytetarë të cilët edhe tani aplikojnë”, tha ministri Çulev, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Para një jave, erdhën 5000 mijë pasaportat e reja, që i përpunoi firma gjermane ‘Varidos’.

Ndryshe në Maqedoni kishte mungesë të pasaportave dhe 27 mijë qytetarët tashmë kanë aplikuar për pasaportë.

Maqedonia gjithashtu ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve për shkak të coronavirusit, ndërsa të gjithë ata që lëshojnë Maqedoninë duhet të nënshkruajnë letër se nuk do të vinë në tre muajt e ardhshëm./Telegrafi/

Related posts

Covid-19, Prokuroria do të hetojë vdekjen e 66-vjeçares nga Struga

admin

Pendarovski: Asnjë vend europian nuk mbështet veton bullgare

admin

Edhe doktor Iliri në mbrojte të administratorëve: Ulja e rrogave do ketë pasoja të paparashikueshme

admin

Tetovë, shtetasi i Shqipërisë nuk ka respektuar orën policore

admin

Zaev: Gjendja e jashtëzakonshme e domosdoshme që më lehtë të përballemi me koronavirusin

admin

Filipçe: Rastet e reja lidhen me tubime dhe ahengje gjatë 23, 24 dhe 25 majit

admin