Akuzat e VMRO-së, Shekeriska: Turpi nuk mbulohet me gënjeshtra

Gënjeshtrat nuk do t’ju ndihmojnë që ta mbulojnë turpin e tyre, i kundërpërgjigjet zv.kryeministrja Shekerinska, akuzave të VMRO-së.

11 vite mbajtën në vend rrugën euro-atlantike, ndërsa ne për 2,5 vite treguam se mund ti mbarojmë edhe obligimet e BE-së edhe ato të NATO-s, thotë Shekerinska.

“Është gënjeshtër e kulluar ajo që thonë se unë gjatë javës paskam qenë në udhëtime zyrtare, sepse çdo kush e di se çdo ditë kemi qenë në mbledhjet e Qeverisë, dhe shtabin e krizës. Tash po na akuzonë dikush që për të njëjtën gjë, ato kanë harxhuar edhe nga 3 herë më shumë mjete, por kjo le të mbetët hera e fundit që merem me opozitën, sepse duket qartë qëllimi i tyre se është vetëm për ta defokusuar opinionin për ti zbeh këto suksese të kësaj Qeverie. Kjo Qeveri është shembull për transparencë të harxhimeve zyrtare të funksionerëve të saj, por si duket ata që dinë më së miri të grabisin, ju duken të gjithë grabitës” – tha Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska.

Related posts

Aksident hekurudhor afër Velesit, lëndohet rëndë një i mitur

admin

41 raste të reja me Covid-19 dhe 2 viktima gjatë 24 orëve të fundit

admin

Koronavirusi, mblidhet Këshilli i Sigurisë

admin

Nesër pritet të anulohen zgjedhjet në Maqedoni

admin

Shqiptari nga Maqedonia që jeton në Gjenevë zbuloi kamerën që detekton njerzit e prekur nga Korona

admin

A është i gatshëm sistemi shëndetësor në Maqedoni për kulmin e epidemisë, që pritet në fund të prillit

admin