AGIM VELIU: VJOSA OSMANI NUK KA VEND NË LDK

Ish-ministri i MPB-së, Agim Veliu ka thënë se Vjosa Osmani dhe deputetët e tjerë që dolën kundër votimit të mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti nuk kanë vend në LDK.

Sipas Veliu deputetët që votojnë kundër do të duhet ta shqyrtojnë qëndrimin e tyre, sepse nuk qëndrohet në një subjekt poltikt kur bie ndesh me të.

“Nëse Vjosa Osmani përditë bën thirrje kundër vendimeve të LDK-së dhe punon me të tjerët kundër neve, nuk e ka asnjë kuptim që ajo të qëndrojë në LDK”, ka thënë Veliu

Nuk do te duhet asnjë prej deputet të vetoj jashta qendrimeve të partisë, tashmë ldk është  ënjohur dhe ka qendrime , është mirë që ata deputët që votojnë kunder do të duhet ta shqyrtojnë qendrimin e tyre, sepse nuk qendrohet në një subjet poltikt kur bie ndesh em të, ldk po e sheh kush janë ata dhe qfarë janë qëndrimet e tyre”, ka thënë Veliu në T7

Related posts

Krasniqi: Kurti nuk e largoi taksën kur kërkoi SHBA, po e largon kur po i tronditet karriga e pushtetit

admin

Vjosa qëndroi e vetme, por nuk e tradhtoi votuesin e LDK-së

admin

Shpend Ahmeti i bën thirrje qeverisë që të rishikojë kufizimin e qarkullimit

admin

Në Mal të Zi gjithsej 84 persona të infektuar me Kovid-19

admin

Mali i Zi arreston një person për publikim të identitetit të pacientëve me COVID-19

admin

Pamjet me dron! Tirana si kurrë më parë, asnjë njeri jashtë, të gjitha rrugët bosh, Rama: I love you

admin