A do ta respektoj Ushtria vendimin e Qeverisë?

Qeveria e Kosovës mori vendim për kufizimin e lëvizjes së qytetarëve dhe automjeteve private që prej orës 10:00 deri në ora 16:00 dhe prej orës 20:00 deri në ora 06:00.

Kjo pastaj u kundërshtua e u cilësua si vendim anti-kushtetues nga Presidenti Hashim Thaçi, i cili tha që nuk është e obligueshme respektimi i këtij vendimi, shkruan gazeta inFokus.

Megjithatë, a do ta respektojë Ushtria e Kosovëës, vendimin e Qeverisë.

Rrahman Rama, komandanti i FSK-së, ka thënë që respektojnë çdo vendim të shtetit.

“E respektojmë cdo vendim të shtetit, jemi në gatishmëri tu dalim në ndihmë qytatrëve , nuk do të ketë lëvizje të kota por kurdo që nevojitet ndihma jonë jemi në gatishmëri”.

“Presidenti është komandant suprem por ne e respektojmë vendimin e Qeverisë pasi që vendimi është i qartë që moslëvizja është për qytetarët dhe jo për ne si institucion”, deklaroi Rama./Gazeta inFokus/

Related posts

Shqipëri, numri i të infektuarve me koronavirus shkon në 76

admin

Kosovarët krijojnë ventilatorin për frymëmarrje, nesër testohet

admin

Rama pranon gabimin dhe kërkon falje publike: Rashë dhe unë viktimë! Videoja është bërë në Algjeri

admin

Rritet numri i të prekurve edhe në Shqipëri, shkon në 89 numri i përgjithshëm

admin

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

admin

Daçiq thyen sërish zotimin, falënderon Meksikën që s’e njeh Kosovën

admin