3.000 shtretër vendosen në sallë të sporteve në Beograd për pacientë të koronavirusit

Në një sallë të sporteve në kryeqytetin e Serbisë janë vendosur tre mijë shtretër, në pritje të një fluksi të mundshëm të pacientëve me koronavirus.

Në pamjet e dërguara KOHËS shihet vendi i quajtur Sajmishte. Aty do të shtrihen pacientë, gjendja e të cilëve nuk është e rëndë.

Këtë gjë e ka paralajmëruar të hënë presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiqi, i cili kishte bërë të ditur se të gjitha të infektuarit kësisoji do të izolohen në tërësi prej pjesës tjetër të popullsisë.

Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Serbi ka mbërritur në 303.

Related posts

Ahmeti: Nesër fillon shpërndarja e dy mijë pako ushqimore dhe higjienike për ata që kanë nevojë

admin

Presidenti i rajonit të Lombardisë pret ekipin e mjekëve shqiptarë

admin

Mallrat nga Kosova e Shqipëria nuk lejohen të hynë në Serbi

admin

Qeveria akuzohet se po lë punëtorët e sektorit privat pa rroga

admin

Borell i kundërpërgjigjet Thaçit: Lajçak ka besimin e BE-së, do të bëjë punë të shkëlqyer për dialogun

admin

Skënderbeut, Ibrahim Rugovës e Zahir Pajazitit u zihen sytë në Prishtinë

admin