Ylli i Liverpoolit reagon pas tërmetit në Zagreb (FOTO)

Mëngjesin e së dielës kryeqytetin e Kroacisë, Zagrebin e goditi një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.3, shkruan Gazeta inFokus.

Përveç dëmeve materiale dhe disa të lënduarve, për fat të mirë nuk pati viktima.

E pas këtij tërmeti, ka reaguar edhe futbollisti shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri.

Sulmuesi nga Zhegra e Gjilanit, ka postuar një fotografi pas tërmetit në Zagreb, duke i vënë mbishkrimin “Pray for Zagreb”, që në gjuhen shqipe do të thotë “Lutuni për Zagrebin”./Gazeta inFokus/

Related posts

Futbollistët e Liverpoolit po marrin trajtim psikik për t’u përballur me ankthin e pritjes lidhur me titullin e Ligës Premier

admin

PSZH, Reali dhe Interi , vihen pas francezit Pogba

admin

Rashica, objektiv i Milanit në merkaton e verës?!

admin

Rikthimi në kohë, ky ishte formacioni më i shtrenjtë në vitin 2004 – futbollisti me vlerën më të madhe kushtonte 50 milionë euro

admin

Nurmagomedov – Gaetje, më 19 shtator në UFC 253

admin

Shkëndija me donacion për spitalin në Tetovë

admin