Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 61-vjeçar, viktima e 5 me COVID-19 në Shqipëri.  Pacienti ishte shtruar në spitalin Infektiv dhe ndodhej në terapi intensive.

61-vjeçari nga Tirana është vendosur në frymëmarrje të drejtuar (respirator) për disa orë, por pavarësisht përpjekjes së mjekëve, nuk ka mundur të mbijetojë. Mësohet se 61-vjeçari kishte sëmundje tjera bashkëshoqëruese.

Related posts

Vdes një vajzë në Prishtinë, dyshohet se ra nga një ndërtesë

admin

Infermierja shqiptare në faqen e parë të gazetës: Të gjithë për të shpëtuar Italinë

admin

Kuvendi fillon hetimet për “seksin gjatë përkthimit” më 8 mars

admin

“Për hir të jetës, izolohuni”, Mjeku Kalo: Ju duam, por duajeni dhe ju veten

admin

Vajza e Gani Gecit tregon çfarë qëndrimi ka për rrëzimin e Qeverisë

admin

Greqia raporton numrin më të vogël të të infektuarve nga 12 marsi

admin