Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 61-vjeçar, viktima e 5 me COVID-19 në Shqipëri.  Pacienti ishte shtruar në spitalin Infektiv dhe ndodhej në terapi intensive.

61-vjeçari nga Tirana është vendosur në frymëmarrje të drejtuar (respirator) për disa orë, por pavarësisht përpjekjes së mjekëve, nuk ka mundur të mbijetojë. Mësohet se 61-vjeçari kishte sëmundje tjera bashkëshoqëruese.

Related posts

LDK-ja dhe opozita të vendosura për rrëzimin e Qeverisë Kurti

admin

Shkolla në Shqipëri do të hapen vetëm për maturantët

admin

Ambasadori Kosnett arrin në Kuvend

admin

Dastid Pallaska thotë që as Vetëvendosje nuk i beson interpretimit të tyre të Kushtetutës

admin

Fillon rënia e kurbës, sa raste të reja me koronavirus u konstatuan sot në Shqipëri

admin

Kosovë, ndalohen 21 persona pasi nuk respektuan masat kundër pandemisë

admin