Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 61-vjeçar, viktima e 5 me COVID-19 në Shqipëri.  Pacienti ishte shtruar në spitalin Infektiv dhe ndodhej në terapi intensive.

61-vjeçari nga Tirana është vendosur në frymëmarrje të drejtuar (respirator) për disa orë, por pavarësisht përpjekjes së mjekëve, nuk ka mundur të mbijetojë. Mësohet se 61-vjeçari kishte sëmundje tjera bashkëshoqëruese.

Related posts

Abrashi: Kosova rihap aeroportin brenda dhjetë ditësh

admin

Tragjedia e familjes Roçi, varfëria ekstreme e 5 fëmijëve

admin

‘Dridhet’ Greqia/ Problemit të Koronavirusit i shtohet edhe Tërmeti, 233 km larg Tiranës

admin

Për dallim nga Maqedonia, BE e bombardon Shqipërin me kushte

admin

Borel: Koordinim, solidaritet dhe kanalizim i mbështetjes për Ballkanin Perëndimor nga BE-ja

admin

22 vjeçarja shqiptare me Koronavirus tregon ditë pas dite se çfarë ndodhte me trupin

admin