Virusi korona, shënohet viktima e 5 në Shqipëri

Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 61-vjeçar, viktima e 5 me COVID-19 në Shqipëri.  Pacienti ishte shtruar në spitalin Infektiv dhe ndodhej në terapi intensive.

61-vjeçari nga Tirana është vendosur në frymëmarrje të drejtuar (respirator) për disa orë, por pavarësisht përpjekjes së mjekëve, nuk ka mundur të mbijetojë. Mësohet se 61-vjeçari kishte sëmundje tjera bashkëshoqëruese.

Related posts

Dy raste të reja me koronavirus në Kosovë, shkon në 63 numri i të prekurve

admin

Prishet në orët e para të mëngjesit Teatri Kombëtar në Tiranë, tensione mes policisë dhe protestuesve

admin

​35 vite nga vdekja e Enver Hoxhës

admin

Amerika mbeshtet fuqishem mocionin ndaj qeveris KURTI (FOTO)

admin

Kapja e bordeve: Rron Gjinovci ndihet i zhgënjyer, Enver Robelli e quan VV’në të etur

admin

Hoti prezanton kornizën e dialogut Kosovë–Serbi

admin