Ushtria sot merr në administrim objektet me interes shtetëror

Sot në orën 15:00 si pasojë e shpalljes së gjendjes së jashtëzakonshme nga Covid-19, Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të merr në administrim objektet me interes shtetëror, respektivisht ushtria do të kontrollojë pikat kufitare, do ta sigurojë Qeverinë, Kuvendin dhe burgjet.Ushtria gjithashtu do të asistojë policinë e shtetit në monitorimin e orës policore./Alsat

Related posts

Ulja e pagave në administratën publike, Spasovski: Në kohë krize, vendimet në qeveri nuk mund të ndikohen nga politika

admin

Mbyllet spitali “Plodnost” në Manastir pasi një mjek del pozitiv ndaj Covid 19

admin

Filipçe: Presim raportin përfundimtar për të infektuarin në Veles

admin

BE u kërkon vendeve që të zhbllokojnë kufijtë, në mënyrë që të kalojë transporti i mallrave për 15 minuta

admin

Regjistrohen 89 shkelje të orës policore, ndalohen 38 persona

admin

25 raste të reja me koronavirus, numri i përgjithshëm shkon në 354

admin