Ushtria punon për qasje shtesë në Klinikën Infektive

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska përmes një video ka njoftuar se Armata e Republikës së Maqedonisë së Veriut me mjetet e inxhinierisë po pastron terrenin në afërsi të Klinikës Infektive në Shkup me qëllim që të sigurohet qasje shtesë për qytetarët.

“Armata me makineri inxhinierie po pastron terrenin rreth Klinikës Infektive dhe siguron qasje shtesë deri tek Klinika”, ka shkruar Shekerinska.

Ditë më parë, Qyteti i Shkupit kishte rrënuar objektet e konvikteve në afërsi të Klinikë, i njohur si kompleksi “Medicinarët”./Alsat

https://www.facebook.com/sekerinska/videos/559825041299820/

Related posts

KSHZ i ndërpret aktivitetet për zgjedhjet e parakohshme parlamentare shkaku i gjendjes së jashtëzakonshme me Kovid-19

admin

Virusi korona, numri i të izoluarve në vend shkon në 7.266

admin

Filipçe: Po shqyrtohet kufizimi i orës policore nga e enjtja deri të hënën

admin

Koronavirusi, më shumë të shëruar se sa të infektuar

admin

Filipçe: Mosrespektimi i masave na ka sjellë në këtë situatë

admin

Qeveria i kërkon Kushtetuese të mos procedojë nismën për vlerësimin e kushtetutshmërisë për procesin zgjedhor

admin