Shtyhen datat e finales në Champions dhe Ligës Evropa

UEFA, pas vendimit për shtyrjen e Euro 2020, ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm. Finalja e Ligës së Kampionëve, ajo e Ligës së Evropës dhe finalja e Ligës së Kampionëve për femra janë shtyrë. Fillimisht, finalet ishin shtyrë për muajin qershor (normalisht luhen në maj), por duket se kjo kohë nuk do të jetë e mjaftueshme.

“Si pasojë e krizës së koronavirusit, UEFA ka shtyrë edhe formalisht finalet e Ligës së Kampionëve, Ligës së Evropës dhe Ligës së Kampionëve (vashat). Nuk ka vendim për datën e ardhshme” thuhet në njoftimin e UEFA.

Tashmë duhet të priten për publikimin e datave të reja nga UEFA, rreth finaleve për garat më prestigjioze në futbollin evropian me skuadra.

Related posts

Bundesliga ka gati planin për të startuar: 239 persona në stadium, ku përfshihen të gjithë nga lojtarët tek stafet teknike dhe gazetarët

admin

Maqedonia e Kosova mësojnë kundërshtarët për EURO 2022

admin

UFC sjell sfidën Ferguson-Gaetje më 9 maj në Floridë

admin

Ylli i Liverpoolit reagon pas tërmetit në Zagreb (FOTO)

admin

Testet “Covid 19” te Fenerbahçe, të gjitha negative

admin

Formacioni me yjet që u skadon kontrata te klubet aktuale, nga Buffon deri te Icardi

admin