Shqyrtohet masa shtesë për personat mbi 65 vjet dhe nën 18 vjet

Qeveria mund të sjell masa shtesë për qytetarët mbi moshën 65 vjeçare dhe qytetarët nën moshën 18 vjeçare, tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce në konferencën e sotme për shtyp. Filipçe konfirmoi se masat e propozuar nga Komisioni i Sëmundjeve ngjitëse do të shqyrtohen në seancën e sotme të qeverisë të planifikuar për në orën 17:00.

Related posts

Ndalesa për qarkullim, regjistrohen 46 shkelje gjatë 24 orëve

admin

MPB: Regjistrohen 639 shjelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse

admin

Filipçe: Të lahen apo dezinfektohen duart pasi të përdoret transporti publik

admin

Shkelën masën e vetizolimit, futen në karantinë dhe detyrohen të paguajnë shpenzimet

admin

Spasovski apel qytetarëve te Kumanovës: Nuk ka hapësirë për panik

admin

VMRO-ja mbetet në qëndrimin se shëndeti i qytetarëve është primar

admin