Shënohet viktima e dytë nga koronavirusi në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se një pacient me koronavirus  ka ndërruar jetë në Klinikën për sëmundje infektive dhe sëmundje febrile në Shkup.  Bëhet fjalë për një burrë të moshës 63-vjeçar nga Dibra .

Siç informojnë nga Ministria e Shëndetësisë, pacienti ishte shtruar për kurim në Klinikën e Sëmundjeve Infektive më 17 mars, pa temperaturë të lartë trupore.

“Gjatë natës gjendja e tij u përkeqësua në mënyrë të papritur, ai menjëherë u intubua, u vendos në një aparat të frymëmarrjes, por brenda disa orësh gjendja e tij u përkeqësua më tej dhe pacienti vdiq. Pacienti nuk kishte histori të njohur të komorbiditetit”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme në Maqedoninë e Veriut u shënua viktima e parë nga virusi korona, një grua e moshës 57-vjeçare nga Kumanova.

Related posts

Maqedoni, vdes një person në izolim i cili mund të jetë viktimë e koronavirusit

admin

NDI AMERIKAN: BDI FITUES ABSOLUT NË BLLOKUN SHQIPTAR

admin

NATO, flamuri i Maqedonisë së Veriut do të valojë në Bruksel dhe Norfolk

admin

Një mendim ndryshe për Covid 19 – Jeta s’mund të ndalet pa afat

admin

Prokuroria e Kumanovës akuzon 10 persona për shkelje të orës policore

admin

Çulev: Masën e kufizimit të lëvizjes nuk e kanë respektuar 502 persona

admin