Qytetarët të cilët do të arrijnë në vendkalimet kufitare do të transportohen deri tek karantinat shtetërore çdo ditë në ora 10:00 dhe ora 20:00

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në seancën e sotme ka sjell një urdhëresë përmes së cilës qytetarët tanë që do të arrijnë në vendkalimet kufitare do të transportohen deri tek karantinat shtetërore çdo ditë në ora 10:00 dhe ora 20:00. Apelohet deri tek qytetarët që e kanë me patjetër të udhëtojnë drejt vendit, t’i planifikojnë arritjet e tyre në vendkalimet kufitare pak para terminëve të lartpërmendura, me qëllim që të mos krijohet tollovi dhe pritje.

Related posts

Kafenetë dhe restorantet do të hapen së shpejti, me një mënyrë të veçantë funksionimi

admin

Arrestohet 31 vjeçari, mbante me vete thikë dhe radio-lidhje

admin

“Avicena” që sot fillon testimin pa pagesë për COVID-19!

admin

Interpelanca e mundshme e Mexhitit ndaj Grubit? Ja si përgjigjet zv/kryeministri i parë Grubi

admin

“Reketi”, Katica Janeva thotë se është e pafajshme

admin

Afrim Gashi uron kreun e ri të BFI-së

admin