OLLURI: QEVERIA KURTI PO I FAVORIZON DOSTAT E HAKI ABAZIT

Drejtori i Gazetës Insajderi, Parim Olluri ka kërkuar përgjigje nga kryeministri Albin Kurti për favorizimin e një portali të afërt me zëvendësin e tij, Haki Abazin, në xhirimin e platformës E-mësimi – ligjërimin online për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme.

Kallxo.com, portali i afërt me zëvendëskryeministrin e Kosovës, Haki Abazi, është angazhuar nga Qeveria e Kosovës për incizimin e ligjëratave online për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të Kosovës. Kjo u dëshmua të hënën, kur filloi të implementohet ky proces.

Drejtori i Insajderit, Parim Olluri, ka hedhur hije dyshimi mbi angazhimin e portalit Kallxo.com nga Ministria e Arsimit për implementimin e E-mësimit.

Përmes një shkrimi në Facebook, Olluri ka deklaruar se kryeministri Kurti “duhet t’i japë përgjigje opinionit” lidhur me këtë zhvillim të pahijshëm.

“Ministria e Arsimit e paska angazhuar per te xhiruar procesin e E-mesimit portalin e afërt me Haki Abazin”, ka thënë Olluri. “Haki Abazi, Hykmete Bajrami e Albin Kurti duhet t’i japin një përgjigje opinionit lidhur me këtë zhvillim te pahijshëm. A e kane këta njerëz interes primar mësimin e nxënësve apo favorizmin e dostave të Haki Abazit, në kohë pandemie”.

Olluri ka nënvizuar se në rrethana normale, secili medium privat do të duhej të paguante për shfrytëzimin e hapësirave reklamuese në televizionin publik. Ka thënë se reklamimi i “portalit në kohë pandemie, është i pamoralshëm”.

Related posts

Viktima e 9 në Shqipëri, vdes 52-vjeçarja e prekur nga koronavirusi

admin

BE dorëzon pjesën e parë të ndihmës 5 milionë euro për Kosovën

admin

Haziri thumbon Abazin: Oportunistët politikë, po mundohen të mbulojnë veten nën çadren e Albin Kurtit

admin

“Çartet” Vjosa Osmani: Ia ngrit zërin Daut Haradinajt

admin

Aksident i shumëfishtë pranë tunelit të Elbasanit, bëhen copë 5 makina

admin

SAKRIFICA E ÇIFTIT NGA PRISHTINA QË LANË FËMIJËT NË SHTËPI PËR TA LUFTUAR KORONAVIRUSIN NË KLINIKËN INFEKTIVE

admin