Nuk respektuan orën policore, arrestohen 5 persona nga Tetova dhe dy nga Gostivari

Mbrëmë në periudhën prej ora 21 e 20 minuta deri ora 23.00, në rajonin e SPB Tetovë, janë zbuluar dhe privuar nga liria gjithsej 7 persona,pesë prej të cilëve nga Tetova dhe dy nga Gostivari të cilët nuk e kanë respektuar ndalesën për lëvizje të kufizuar, gjegjësishtë orën policore, të vendosur Qeveria e Republika e Maqedonisë së Veriut.

Në këtë periudhë në lokacione të ndryshme në Tetovë, Zhelinë dhe Gostivar janë privuar nga liria: 26-vjeçari Z.I. nga fshati Debresh i Gostivarit, 21-vjeçari A.J., 21-vjeçari D.R. dhe 24-vjeçari A.D. që të tre nga Tetova, 32-vjeçari A.Z. nga Strimnica e Tetovës, 53-vjeçari E.M. nga Gostivari dhe 43- vjeçari R.A. nga Raveni i Gostivarit.

Shtatë personat janë mbajtur në Stacionet policore Tetovë dhe Gostivar dhe pas zbardhjes dhe dokumentimit të rasiti, do të përgaditen parashtresa adekuate, për kryerje të veprës penale ,,mos- veprimi sipas urdhërave shëndetësore gjatë kohës së epidemisë” sipas nenit 206 nga Kodi Penal i RMV-së.

Related posts

Duka i bën apel Qeverisë për mjete mbrojtëse për punonjësit shëndetësorë

admin

Zaev: Kush ka para tepricë le të shkojë në spitalet private, por gjithçka që kanë klinikat private, kanë edhe në ato publike

admin

Anulohet takimi i majit midis BE-së dhe Ballkanit Perëndimor

admin

Tërmetet, Qyteti i Shkupit do t’i dhurojë 50.000 euro Zagrebit

admin

Shkup, disa pjesë të qytetit nesër pa energji elektrike

admin

368 të vdekur sot nga koronavirusi në Itali, rreth 25 mijë të prekur

admin