Në Tetovë 230 persona janë në vetizolim

Zv/ministri i shëndetësisë Armend Arsllani i pyetur nëse në Tetovë ka persona që janë testuar tha se ato në vazhdimësi janë në komunikim me Qendrën për Shëndet Publik në Tetovë, po ashtu edhe me shërbimin epidemiologjik dhe infektologët.

“Kemi informacione se në vetizolim janë 230 persona, 194 ende janë në mbikëqyrje.
Në javën e fundit 36 persona janë liruar nga mbikëqyrja të njëjtit janë pa simptoma, përderisa me vendim për vetizolim janë 18 persona tek të cilët ende nuk ka përfunduar mbikëqyrja.
Të shtojë se edhe tre persona janë kontrolluar dhe ato janë negativë”, ka deklaruar Armend Arsllani, raporton SHENJA. Ai tha se pacientja e Gostivarit është në gjendje stabile.

Related posts

Lehona nga Kumanova pozitive me koronavirus, testohet një lehonë nga Ohri

admin

Pendarovski: Drita e Pashkëve le të na jep fuqi dhe besim

admin

Pas 19 viteve, Komuna e Likovës sjell vendim për ngritjen e lapidarit në Sllupçan

admin

EVN i mbylli të gjitha zyrat e pranimit për konsumatorët

admin

Virusi korona në RMV, këto janë vendimet e Qendrës për menaxhim me kriza

admin

Arbër Ademi: Prej nesër në “TV-KLASA”, më shumë orë për më shumë gjenerata të nxënësve

admin