MUSTAFA: MOCIONI DO TË VAZHDOJË NË KUVEND

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, tha se për mocioni tha se do të vazhdoj në Kuvendin e Kosovës.

“Mocioni do të vazhdojë në Kuvendin e Kosovës ky është vendim i kryesisë së LDK-së”.

Dita e mërkurë është afati i fundit kur do të duhej të vihej në votim para deputetëve mocioni i iniciuar nga LDK-ja javën e kaluar.

Por, paraprakisht, Kuvendi do t’i drejtohet me një shkresë Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për të kërkuar rekomandim nëse ekzistojnë kushtet për mbajtjen e seancës.

Sipas pikës 3 të nenit 100 të Kushtetutës, mocioni i mosbesimit vihet në rend dite në Kuvend, jo më vonë se pesë ditë, e as më herët se dy ditë nga data e parashtrimit të tij.

Related posts

Elita Rudi me pamje mahnitëse edhe në karantinë

admin

Gjykata kushtetuese rrezon vendimin e Albin Kurtit(FOTO DOKUMENT)

admin

17 raste të konfirmuara me coronavirus në Kosovë, dy nga të hospitalizuarit janë liruar në shtëpi

admin

AGIM VELIU: VJOSA OSMANI NUK KA VEND NË LDK

admin

Thaçi fillon sot konsultimet me liderët politikë

admin

Maliqi: Me këto vendime i bie që Kurti po bën grushtet bolshevik

admin