MPJ: Qytetarët që do të kthehen me avion do të paguajnë vetë biletat e aeroplanit

Qytetarët që kthehen në vend me fluturime çarter, do ta kenë për obligim që të paguajnë për fluturimin e tyre, thonë nga Ministria e Jashtme.

“Duke pasur parasysh presionin ndaj buxhetit të shkaktuar nga kriza e coronavirusit, qeveria ka vendosur që qytetarët që kthehen në vend me fluturime çarter të organizuara nga shteti, do të jenë të detyruar të paguajnë biletat e tyre ajrore”, thuhet në deklaratën e MPJ-së. Për momentin është duke u shqyrtuar mundësia e kryerjes së pagesës në këste./Telegrafi/

Related posts

Qeveria i shton masat: Mbyll qendrën e skijimit në Mavrovë dhe kalimet kufitare me Shqipërinë

admin

Pendarovski: Zgjedhjet të jenë të suksesshme, fushatë të drejtë dhe korrekte

admin

Zjarr në Malësinë e Sharrit, digjen 5 kasolle bagëtish

admin

Filipçe: Presim rritje të numrit të personave të infektuar, situata mbetet stabile

admin

Zgjedhjet, partitë me qëndrime të ndara para takimit

admin

Antikorrupsioni, procedurë kundër Den Donçevit

admin